686 - Tallrik och såsterrin

Föregående | Översikt | Nästa

774489

TALLRIK, SÅSTERRIN, 2 dlr., fajans och flintgods, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 15, längd 20, diameter 24 cm

Tallriken med omfattande lagningar, såsterrinen missfärgad

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

774489 - 686 - Tallrik och såsterrin
Din e-postadress

Fråga
Skicka
686 - Tallrik och såsterrin

Budhistorik

2020-08-22, 10:00
Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.