447 - Flaskor 2 st karaffiner 2 st lockpokal glas

774327

FLASKOR, 2 st., KARAFFINER, 2 st., VINÄGERKARAFFIN och LOCKPOKAL, glas, 17/1800-tal, två rektangulära flaskor med kasad bladdekor, h. 15 resp. 17 cm; två karaffiner med hänkel och propp, slipad dekor, höjd 20-22 cm; balusterformad vinägerkaraffin med vridna åsar, senare silverpropp; lockpokal med slipad fasettdekor, höjd 15 cm

smärre skador inre beläggningar

Glas, Övrigt glas, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (20 bud)
0
3 200
6157187
6152064
6116391
1 900
6152063
1 900

Slutpris SEK:
3 200
330 EUR, 394 USD
Utropspris SEK: