447 - Flaskor 2 st karaffiner 2 st lockpokal glas

Föregående | Översikt | Nästa

774327

FLASKOR, 2 st., KARAFFINER, 2 st., VINÄGERKARAFFIN och LOCKPOKAL, glas, 17/1800-tal, två rektangulära flaskor med kasad bladdekor, h. 15 resp. 17 cm; två karaffiner med hänkel och propp, slipad dekor, höjd 20-22 cm; balusterformad vinägerkaraffin med vridna åsar, senare silverpropp; lockpokal med slipad fasettdekor, höjd 15 cm

smärre skador inre beläggningar

Glas, Övrigt glas, Gamla kassan, Wedgewood salongen

774327 - 447 - Flaskor 2 st karaffiner 2 st lockpokal glas
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (6 bud)
6116391
700
6121119
650
6116391
600
6116666
550
6116391

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
700
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.