444 - Lockpokaler 2 st och stop glas 1700-tal

774322

LOCKPOKALER, 2 st., och STOP, glas, Tyskland 1700-tal, pokalerna med balusterfot och slipad reliefdekor, förgyllda kanter, stopet med graverade initialer, tennlock med senare infälld glasplatta, h. 28, 29 resp. 21 cm

stopet med skador en pokal med nagg en pokal glassjuk slitage

Glas, Vaser, skålar, fat, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (14 bud)
0
9 200
6108459
4 600
6153430
4 400
6108459
3 800
6153428
3 600

Slutpris SEK:
9 200
946 EUR, 1 077 USD
Utropspris SEK:
2 500