444 - Lockpokaler 2 st och stop glas 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

774322

LOCKPOKALER, 2 st., och STOP, glas, Tyskland 1700-tal, pokalerna med balusterfot och slipad reliefdekor, förgyllda kanter, stopet med graverade initialer, tennlock med senare infälld glasplatta, h. 28, 29 resp. 21 cm

stopet med skador en pokal med nagg en pokal glassjuk slitage

Glas, Vaser, skålar, fat, Gamla kassan, Wedgewood salongen

774322 - 444 - Lockpokaler 2 st och stop glas 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (10 bud)
6108459
6083859
1 400
6083859
750
6089928
700
6083859
650

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:
2 500

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.