837 - Terrin fajans 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

774300

TERRIN, fajans, troligen Frankrike, 1700-tal, rokoko, dekor i relief, på svängda fötter, målad dekor i bland annat magenta, höjd ca 32, längd 30 cm

PROVENIENS: Knutstorps borg/slott

Skador

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

774300 - 837 - Terrin fajans 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
837 - Terrin fajans 1700-tal

Budhistorik (26 bud)
6133784
2 600
6124256
2 400
6110696
6124255
6110696

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:
15 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.