833 - Terrin med underfat flintgods 1700-tal

774290

TERRIN MED UNDERFAT, flintgods, troligen England, 1700-talets slut, dekor i relief av palmettbård, detaljer i blått, höjd ca 28, 36-38 cm

Locket lagat

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (1 bud)

0
1 800
6160434

Slutpris SEK:
1 800
186 EUR, 222 USD
Utropspris SEK: