828 - Rörstrand terrin fajans

774272

RÖRSTRAND, terrin, fajans, 1700-tal, rokoko, med hänklar, ljusblå glasyr, målad dekor i bianco sopra bianco, botten märkt "Stockholm 17/4 1762", höjd ca 14, längd 40 cm

Lagningar, skador

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

828 - Rörstrand terrin fajans

Budhistorik (13 bud)
0
6 800
6160880
6 800
6106182
6 600
6106182
6159105
2 800

Slutpris SEK:
6 800
699 EUR, 796 USD
Utropspris SEK: