825 - Rörstrand pastejterrin flintgods

774251

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, delvis glaserad i brunt, dekor i relief, lockknopp i form av lejon, höjd ca 18, längd 28 cm

Skador, locket lagat

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (15 bud)
0
1 900
6158131
1 600
6158188
6158131
1 400
6158186
1 300

Slutpris SEK:
1 900
194 EUR, 234 USD
Utropspris SEK: