825 - Rörstrand pastejterrin flintgods

Föregående | Översikt | Nästa

774251

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, delvis glaserad i brunt, dekor i relief, lockknopp i form av lejon, höjd ca 18, längd 28 cm

Skador, locket lagat

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

774251 - 825 - Rörstrand pastejterrin flintgods
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (7 bud)
6115657
6115372
750
6115372
650
6088099
600
6088099

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
82 EUR, 94 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.