820 - Rörstrand pastejterriner flintgods

Föregående | Översikt | Nästa

774094

RÖRSTRAND, "1828-års landskapsmönster" pastejterriner, 1 par, flintgods, 1800-talets början, oval form, tryckt dekor i underglasyrblått, lockknopp i form av lejon, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

774094 - 820 - Rörstrand pastejterriner flintgods
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (10 bud)
6115655
1 600
6115361
6115653
6115361
6088104

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
1 600
164 EUR, 187 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.