819 - Rörstrand pastejterrin flintgods

Föregående | Översikt | Nästa

774084

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, tryckt dekor av willowmönstret, lockknopp i form av sfinx, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

774084 - 819 - Rörstrand pastejterrin flintgods
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (5 bud)
6088096
500
6125441
450
6088096
6096027
6088096

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
500
51 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.