818 - Rörstrand pastejterrin flintgods

774081

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, delvis blå glasyr, lockknopp i form av sfinx, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (23 bud)
0
4 400
6156815
3 600
6157854
3 400
6156815
6157794
2 800

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK: