553 - Trymå Karl-Johan

774079

TRYMÅ, Karl-Johan, fanerad i mahogny, 2-delad, spegeln flankerad av korintiska kapitäl, underskåp med dörrar och fotspegel i mitten, 1800-tal, höjd ca 275 (196 + 79 cm), 110 x 49 cm

Åldersrelaterat slitage, faneravslag, listavslag, torrsprickor, mindre skador

Möbler, Skåp, byråer, Gamla kassan, Biblioteket, Speglar

553 - Trymå Karl-Johan

Budhistorik (17 bud)
0
3 600
6148835
6129821
2 800
6148834
2 800
6129821
2 600

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:
8 000