681 - Tekanna och fat flintgods 1800-tal

774059

TEKANNOR, FAT, 4 dlr., flintgods, 1800-talets början, dekor av bland annat Willow Pattern och lyster, höjd ca 12-16, diameter 20 cm

Nagg, slitage

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

Budhistorik (3 bud)

0
700
6153367
6129521
6118395

Slutpris SEK:
700
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK: