681 - Tekanna och fat flintgods 1800-tal

Föregående | Översikt | Nästa

774059

TEKANNOR, FAT, 4 dlr., flintgods, 1800-talets början, dekor av bland annat Willow Pattern och lyster, höjd ca 12-16, diameter 20 cm

Nagg, slitage

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

774059 - 681 - Tekanna och fat flintgods 1800-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (2 bud)

6129521
6118395

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.