678 - Strasbourg fat fajans

774046

STRASBOURG FAJANSFABRIK, stekfat, fajans, Frankrike, 1760-tal, rokoko, Joseph Hannong, konturerat brätte, polykrom dekor, signerat IH, längd ca 42 cm

Lagningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

678 - Strasbourg fat fajans

Budhistorik (21 bud)
0
3 400
6160882
6161748
6160882
1 900
6161737
1 800

Slutpris SEK:
3 400
351 EUR, 419 USD
Utropspris SEK: