547 - Ephraim Ståhl stol

Föregående | Översikt | Nästa

774039

EPHRAIM STÅHL (stolmakare i Stockholm 1794-1820/21, kunglig hovstolmakare 1800-1809), stol, sengustaviansk, stockholmsarbete, träskuren al, stoppad, textilklädd sits och rygg, signerad ES, höjd ca 86, sitthöjd 40 cm

Åldersrelaterat slitage, senare bemålning, senare klädsel, nedslitna benavslut

Möbler, Stolar, Gamla kassan, Biblioteket

774039 - 547 - Ephraim Ståhl stol
Din e-postadress

Fråga
Skicka
547 - Ephraim Ståhl stol

Budhistorik (10 bud)
6091146
3 600
6084623
3 400
6083647
3 200
6084622
6083647
2 800

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
3 600
370 EUR, 422 USD
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.