677 - Kanna Rörstrand fajans 1700-tal

774033

RÖRSTRAND, kanna, fajans, 1700-tal, med uppsvängd hänkel, dekor i underglasyrblått, märkt "Stockholm 24/9 1750 DB", höjd ca 17,5 cm

Lagningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

Budhistorik (12 bud)
0
2 400
6161265
1 900
6161217
1 800
6161217
1 600
6145716

Slutpris SEK:
2 400
247 EUR, 281 USD
Utropspris SEK: