677 - Kanna Rörstrand fajans 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

774033

RÖRSTRAND, kanna, fajans, 1700-tal, med uppsvängd hänkel, dekor i underglasyrblått, märkt "Stockholm 24/9 1750 DB", höjd ca 17,5 cm

Lagningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

774033 - 677 - Kanna Rörstrand fajans 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (2 bud)

6130804
6107277

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.