283 - Försäljningskit för Dirigoldföremål

773981

FÖRSÄLJNINGSKIT för Dirigold, 1930-tal, sannolikt för resande försäljare av Dirigold, liten väska med uppsatta bestick på plattor, 26 olika föremål bl .a. tallrik, vas, korkskruv, brevkniv, och olika bestick, medföljer prislista 1931 samt div. broschyrer från Dirigolds Fabriker (Alcometaller) Örebro

några delar saknas väskan med skador - handtag saknas

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Matsalen

Budhistorik (13 bud)
0
6145399
6156187
6145399
6156175
1 400

Slutpris SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK: