283 - Försäljningskit för Dirigoldföremål

Föregående | Översikt | Nästa

773981

FÖRSÄLJNINGSKIT för Dirigold, 1930-tal, sannolikt för resande försäljare av Dirigold, liten väska med uppsatta bestick på plattor, 26 olika föremål bl .a. tallrik, vas, korkskruv, brevkniv, och olika bestick, medföljer prislista 1931 samt div. broschyrer från Dirigolds Fabriker (Alcometaller) Örebro

några delar saknas väskan med skador - handtag saknas

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Matsalen

773981 - 283 - Försäljningskit för Dirigoldföremål
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (7 bud)
6136223
750
6135286
700
6136220
700
6135286
550
6125043
500

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
750
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.