676 - Rörstrand kanna fajans 1700-tal

773804

RÖRSTRAND, kanna, fajans, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, märkt "Rörst. 14/8 -66 2/3 K. H.", höjd ca 19 cm

Fotringen med större nagg, slitage

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

Budhistorik (20 bud)
0
6161419
3 400
6161264
3 200
6149403
6149915
2 800

Slutpris SEK:
413 EUR, 493 USD
Utropspris SEK: