676 - Rörstrand kanna fajans 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

773804

RÖRSTRAND, kanna, fajans, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, märkt "Rörst. 14/8 -66 2/3 K. H.", höjd ca 19 cm

Fotringen med större nagg, slitage

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

773804 - 676 - Rörstrand kanna fajans 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (15 bud)
6118249
2 400
6114180
6096484
6114177
1 900
6096484
1 600

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
2 400
247 EUR, 281 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.