440 - Potpurriurnor 1800-/1900-tal

773773

POTPURRIURNOR med lock 1 par, flintgods, emaljmålad blomdekor, lock med fågelfiguriner, omärkta, 1800/1900-tal, höjd ca 32 cm

Bruksspår, mynningsnagg (under locken), krackeleringar

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (9 bud)
0
7 600
6156778
3 200
6081087
6081087
1 400
6144281
1 300

Slutpris SEK:
7 600
774 EUR, 936 USD
Utropspris SEK:
6 000