440 - Potpurriurnor 1800-/1900-tal

Föregående | Översikt | Nästa

773773

POTPURRIURNOR med lock 1 par, flintgods, emaljmålad blomdekor, lock med fågelfiguriner, omärkta, 1800/1900-tal, höjd ca 32 cm

Bruksspår, mynningsnagg (under locken), krackeleringar

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Gamla kassan, Wedgewood salongen

773773 - 440 - Potpurriurnor 1800-/1900-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (5 bud)
6081087
900
6101587
850
6081087
6084006
6081087

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
900
93 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:
6 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.