1768 - Figurin Rörstrand

Föregående | Översikt | Nästa

773756

RÖRSTRAND, "Gubben grön", föreställande piprökande herreman, bemålat och glaserat flintgods, 2-delad, underdelen med plats för rökelse, omkring 1800-talets mitt, märkt med Rörstrands raka stämpel, höjd ca 30 cm

Bruksspår, mindre lagning

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Gården

773756 - 1768 - Figurin Rörstrand
Din e-postadress

Fråga
Skicka
1768 - Figurin Rörstrand

Budhistorik (17 bud)
6133835
3 800
6100628
3 600
6091497
3 400
6091247
3 200
6090001

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
3 800
391 EUR, 445 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.