366 - Porslin Kina

773738

FAT, ASKAR, GRÄDDKANNA, 9 dlr., porslin och emalj, Kina, 1800-tal, varierande dekor, assietten med vapen, diameter ca 3-20 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

366 - Porslin Kina

Budhistorik (20 bud)
0
3 200
6143595
3 200
6147297
6143595
2 400
6082464

Slutpris SEK:
3 200
330 EUR, 394 USD
Utropspris SEK: