366 - Porslin Kina

Föregående | Översikt | Nästa

773738

FAT, ASKAR, GRÄDDKANNA, 9 dlr., porslin och emalj, Kina, 1800-tal, varierande dekor, assietten med vapen, diameter ca 3-20 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

773738 - 366 - Porslin Kina
Din e-postadress

Fråga
Skicka
366 - Porslin Kina

Budhistorik (17 bud)
6082464
6116373
6082464
1 600
6116372
6082464
900

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.