365 - Vaser Kina Republik

773700

VASER, 1 par, porslin, Kina, Republik (1912-1949), Gu-formade, polykrom dekor av figurer samt kalligrafi med sigill, höjd ca 39 cm

PROVENIENS: Inköpt på auktion Skottorps slott, 1978

Mindre spricka, en med lagningar i övre kant

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

365 - Vaser Kina Republik

Budhistorik (87 bud)
0
19 500
6150755
19 500
6142380
19 000
6150754
19 000
6142380
18 500

Slutpris SEK:
19 500
1 987 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
25 000