365 - Vaser Kina Republik

Föregående | Översikt | Nästa

773700

VASER, 1 par, porslin, Kina, Republik (1912-1949), Gu-formade, polykrom dekor av figurer samt kalligrafi med sigill, höjd ca 39 cm

PROVENIENS: Inköpt på auktion Skottorps slott, 1978

Mindre spricka, en med lagningar

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

773700 - 365 - Vaser Kina Republik
Din e-postadress

Fråga
Skicka
365 - Vaser Kina Republik

Budhistorik (40 bud)
6117909
4 600
6117967
4 400
6117909
4 200
6117966
6117909
3 800

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
4 600
473 EUR, 539 USD
Utropspris SEK:
25 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.