438 - Potpurriurna 1900-tal

Föregående | Översikt | Nästa

773670

POTPURRIURNA, med lock, fajans med skulpterad dekor och grenar och blommor, locket med papegojfigurin, snarlik modell tillverkades under 1700-talet av Stralsunds Fajansfabrik, 1900-tal, okänd tillverkare, höjd ca 38 cm

PROVENIENS: Carl Herman Leuhusen, Vallens slott

Bruksspår

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Gamla kassan, Wedgewood salongen

773670 - 438 - Potpurriurna 1900-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
438 - Potpurriurna 1900-tal

Budhistorik (9 bud)
6119112
6100260
6099613
6099613
900
6100257
850

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
123 EUR, 141 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.