363 - Rökelseställ Kina

Föregående | Översikt | Nästa

773669

RÖKELSESTÄLL, porslin, Kina, 1900-talets början, i form av fohund, dekor i underglasyrblått, höjd ca 18 cm

PROVENIENS: Inköpt på auktion Skottorps slott, 1978

Nagg

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

773669 - 363 - Rökelseställ Kina
Din e-postadress

Fråga
Skicka
363 - Rökelseställ Kina

Budhistorik (11 bud)
6135895
750
6116811
700
6124048
700
6116811
650
6117978
600

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
750
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.