360 - Stop Kina 1700-tal

773647

STOP, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), cylinderformat, dekor i sepia samt guld, med text "Lor. Görges", höjd ca 14 cm

HISTORIK: Lorentz Görges (1723-1803), grosshandlare i Stockholm

Slitage

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

360 - Stop Kina 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
0
6 000
6147272
4 800
6137121
4 600
6147180
4 600
6137121
2 400

Slutpris SEK:
6 000
617 EUR, 703 USD
Utropspris SEK: