433 - Gustavsberg jaspergods

Föregående | Översikt | Nästa

773600

GUSTAVSBERG, jaspergods, 2 dlr, urna samt fat, urnan med genombrutet lock på postament, 1800-/1900-tal, höjd ca 33 cm, fatet Ø 29 cm

Bruksspår, urnan med smärre nagg, locket med avslag

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Gamla kassan, Wedgewood salongen

773600 - 433 - Gustavsberg jaspergods
Din e-postadress

Fråga
Skicka
433 - Gustavsberg jaspergods

Budhistorik (2 bud)

6122934
6115328

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.