431 - Gallerskål med fat ca 1800

773510

CASTLEFORD POTTERY, gallerskål på fat, flintgods, märkt DD & Co (David Dunderdale), Castleford, ca 1800, höjd ca 14, 34 x 22 cm

Åldersrelaterat slitage, skador, kreckeleringar, missfärgningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

Budhistorik (1 bud)

0
450
6092932

Slutpris SEK:
450
46 EUR, 53 USD
Utropspris SEK: