431 - Gallerskål med fat ca 1800

Föregående | Översikt | Nästa

773510

CASTLEFORD POTTERY, gallerskål på fat, flintgods, märkt DD & Co (David Dunderdale), Castleford, ca 1800, höjd ca 14, 34 x 22 cm

Åldersrelaterat slitage, skador, kreckeleringar, missfärgningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

773510 - 431 - Gallerskål med fat ca 1800
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (1 bud)

6092932
2020-07-26 00:29:01

2020-08-21, 10:00
Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
31 EUR, 35 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.