430 - Marieberg fajanstallrik

773494

MARIEBERG, tallrik, fajans med tennglasyr, dekor av figurscener, konturerat brätte, märkt med 3 kronor samt MB 4 ex, daterad 18/10 1770, Ø ca 25 cm

Åldersrelaterat slitage, sprickor, glasyrnagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

430 - Marieberg fajanstallrik

Budhistorik (10 bud)
0
3 200
6157016
6157484
6157016
950
6088855
900

Slutpris SEK:
3 200
329 EUR, 375 USD
Utropspris SEK: