430 - Marieberg fajanstallrik

Föregående | Översikt | Nästa

773494

MARIEBERG, tallrik, fajans med tennglasyr, dekor av figurscener, konturerat brätte, märkt med 3 kronor samt MB 4 ex, daterad 18/10 1770, Ø ca 25 cm

Åldersrelaterat slitage, sprickor, glasyrnagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

773494 - 430 - Marieberg fajanstallrik
Din e-postadress

Fråga
Skicka
430 - Marieberg fajanstallrik

Budhistorik (4 bud)

6088855
450
6107249
6088855
6080476

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
450
46 EUR, 53 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.