429 - Marieberg fajanstallrikar

773492

MARIEBERG, djupa tallrikar, 1 par, fajans med tennglasyr, fontänmotiv i blått och sepia, märkt 3 kronor och MB, Ø 22 cm

Åldersrelaterat slitage, sprickor, glasyrnagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

Budhistorik (25 bud)
0
4 200
6157317
6149181
6157313
6149181
1 900

Slutpris SEK:
4 200
428 EUR, 517 USD
Utropspris SEK:
2 500