428 - Potpurriurna samt skål Rörstrand

773465

RÖRSTRAND, 3 delar, efter 1700-talsmodeller, fajans, skulpterad dekor av bl a kvistar, blommor och frukter, 1900-tal, POTPURRIURNA utan lock, höjd ca 18 cm; SKÅL med genombruten dekor, höjd ca 9, Ø 22 cm; SKÅL med lock på fat, höjd ca 14 cm

Bruksspår, skålen med någon glasyrnagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik

0
2020-08-21 16:05:40
650

2020-08-21 kl 16:05
Slutpris SEK:
650
66 EUR, 80 USD
Utropspris SEK: