428 - Potpurriurna samt skål Rörstrand

Föregående | Översikt | Nästa

773465

RÖRSTRAND, 3 delar, efter 1700-talsmodeller, fajans, skulpterad dekor av bl a kvistar, blommor och frukter, 1900-tal, POTPURRIURNA utan lock, höjd ca 18 cm; SKÅL med genombruten dekor, höjd ca 9, Ø 22 cm; SKÅL med lock på fat, höjd ca 14 cm

Bruksspår, skålen med någon glasyrnagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen

773465 - 428 - Potpurriurna samt skål Rörstrand
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik

2020-08-21, 10:00
Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.