344 - Skålar Kina 1700-tal

773404

SKÅLAR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, höjd ca 9, diameter 19-20 cm

Dekoren med slitage

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

344 - Skålar Kina 1700-tal

Budhistorik (35 bud)
0
7 200
6157223
6 600
6143610
6 400
6143610
6 000
6156935
5 800

Slutpris SEK:
7 200
734 EUR, 887 USD
Utropspris SEK: