344 - Skålar Kina 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

773404

SKÅLAR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, höjd ca 9, diameter 19-20 cm

Dekoren med slitage

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

773404 - 344 - Skålar Kina 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
344 - Skålar Kina 1700-tal

Budhistorik (19 bud)
6136881
2 600
6135889
2 400
6122358
6135888
6122358

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.