343 - Lockurnor Kina 1700-tal

773403

LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformade, famille rose, höjd ca 22 cm

Smärre nagg, ett lock lagat

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

343 - Lockurnor Kina 1700-tal

Budhistorik (65 bud)
0
21 000
6157723
21 000
6143612
20 000
6157717
20 000
6143612
19 500

Slutpris SEK:
21 000
2 140 EUR, 2 587 USD
Utropspris SEK: