337 - Terrin med underfat Kina 1700-tal

773397

TERRIN MED UNDERFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22, längd 34 cm

Nagg, underfatet ej ursprungligen tillhörande samt med spricka

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

Budhistorik (29 bud)
0
4 800
6157081
4 800
6143617
4 600
6156894
4 600
6143617
4 400

Slutpris SEK:
4 800
489 EUR, 591 USD
Utropspris SEK: