337 - Terrin med underfat Kina 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

773397

TERRIN MED UNDERFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22, längd 34 cm

Nagg, underfatet ej ursprungligen tillhörande samt med spricka

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

773397 - 337 - Terrin med underfat Kina 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (18 bud)
6096840
1 700
6116565
1 600
6096840
6116564
1 400
6096840
1 300

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.