333 - Läsljusstake Karl Johan

Föregående | Översikt | Nästa

773391

LÄSLJUSSTAKE, för 2 ljus, Karl Johan, sannolikt stockholmsarbete, förgylld mässing, bemålad plåtskärm, ovoid fot med spiralbård och liggande hund, 1800-talets första hälft, höjd ca 49 cm

Bruksspår

Belysning, Bordslampor, Gamla kassan, Kinasalongen, Diverse, Diverse

773391 - 333 - Läsljusstake Karl Johan
Din e-postadress

Fråga
Skicka
333 - Läsljusstake Karl Johan

Budhistorik (4 bud)

6133752
500
6128192
450
6128192
6088272

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
500
51 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.