327 - Piedestal 1800-tal

773385

PIEDESTAL, gustaviansk, kolonnformad, bemålat och delvis bronserat trä, senare sockel med marmorimiterande måleri, höjd ca 115 cm

Proveniens
Birger Norén, Västervik

Slitage, färgbortfall

Diverse, Hem, Gamla kassan, Kinasalongen, Möbler, Möbler

327 - Piedestal 1800-tal

Budhistorik (41 bud)
0
17 500
6157182
17 500
6154958
17 000
6154958
16 500
6153660
16 000

Slutpris SEK:
17 500
1 783 EUR, 2 156 USD
Utropspris SEK:
8 000