427 - Potpurriurna Marieberg 1700-tal

773359

MARIEBERG, potpurriurna utan lock, tennglaserad fajans med skulpterad dekor av blommor och kvistar, märkt MB-E (Marieberg Ehrenreich), 1760-tal, höjd ca 20 cm

Åldersrelaterat slitage, skador / avslag

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

Budhistorik (24 bud)
0
6 800
6146867
5 200
6146799
5 000
6146865
5 000
6146799
4 800

Slutpris SEK:
6 800
699 EUR, 796 USD
Utropspris SEK: